Zapisy na kursy angielskiego - 22 602 26 33

7+ powodów, dla których warto rozpocząć naukę języka angielskiego

7+ powodów, dla których warto rozpocząć naukę języka angielskiego

Autor Roxana

Język angielski jest najpopularniejszym językiem nauki, rozrywki, rozwoju i biznesu. W wielu krajach jest on pierwszym wyborem tzw. języka obcego w szkołach, a dzieci już w wieku 2 lat zaczynają naukę pierwszych słów.

Obecnie ponad 1,5 miliarda ludzi na świecie mówi w języku angielskim, z czego jedynie 360 milionów to rodzimi użytkownicy!

Nic dziwnego; dzięki takiej sławie, znajomość angielskiego przynosi same korzyści. Warto już teraz rozpocząć jego naukę i, oczywiście, kontynuować! Dlaczego? Przedstawiamy ponad siedem powodów, które z pewnością przekonają Cię do nauki angielskiego!

#1: Swoboda w trakcie podróży

Wakacje za granicą dla wielu z nas stały się niezmiennym punktem każdego okresu letniego, szczególnie po pamiętliwym lockdownie. Nieważne, czy to Rzym, Gran Canaria, czy Londyn właśnie, angielski podjął niejako rolę lingua franca niemal we wszystkich miejscach na świecie.

Pomyśl, jaki komfort daje znajomość podstawowych słów i zwrotów, których możesz użyć w restauracji, w sklepie, w hotelu, czy na lotnisku: 

  • Brak zdenerwowania na niedziałający czy spowolniony internet, potrzebny do użycia Google translator
  • Swobodna konwersacja, nawet jeśli dotycząca tylko spraw formalnych, jak check-in czy zamówienie posiłku
  • Niezależność! Dzięki znajomości angielskiego możesz podróżować samotnie (jeśli taka forma Ci odpowiada), a w grupie pokazać, że potrafisz zadbać o swój business 💼

#2: Większe możliwości zawodowe

Ze względu na rosnącą popularność pracy zdalnej, ludzie współpracują teraz z osobami z całego świata, niejednokrotnie będąc członkami międzynarodowego teamu. A jak zapewne również zauważyliście, nawet w polskich firmach da się spotkać angielski żargon.

Nie ma też co ukrywać; co druga, jeśli nie każda oferta pracy w dzisiejszych czasach wymaga angielskiego minimum na poziomie komunikatywnym (tj. B1). 

Ale bez obaw! Już nawet niewielka znajomość angielskiego otworzy przed Tobą dużo więcej zawodowych drzwi; pracodawcy doceniają każdy nakład, który poświęcamy na samorozwój. Dzięki samodzielnemu rozpoczęciu nauki możemy mieć nadzieję na pracowniczy benefit w postaci zajęć języka obcego.

Każdy zdobywany poziom znajomości języka angielskiego przybliża nas do większych możliwości, międzynarodowych projektów, a nawet pracy za granicą. A więc, work, work, work! 🏋

#3: Przyjemne z pożytecznym

Przy zgłębianiu danego tematu – specjalistycznego czy też dla własnej satysfakcji – dostęp do wartościowych źródeł jest niezbędny. Czuliście kiedyś niedosyt po przeszukaniu każdego kącika polskiego rynku? Z pomocą przychodzą materiały anglojęzyczne. Ogólnodostępne czy też odpłatne, stanowią znaczną większość obecnych badań, analiz, czy artykułów biznesowych.

A co w czasie wolnym? Netflix and chill? Dzięki znajomości angielskiego, dużo łatwiej – i przyjemniej! – jest konsumować treści w oryginale czy z angielskimi napisami. W końcu może się zdarzyć, że polska wersja nie będzie dostępna; warto mieć wtedy pod ręką sprawdzoną alternatywę 📺

Napisaliśmy też artykuł o tym, jak czerpać naukę angielskiego z seriali. Sprawdźcie koniecznie!

#4: Train your Brain

Rozpoczęcie nauki jakiejkolwiek nowej czynności pobudza nasze komórki do wzmożonej pracy. Język angielski może być więc nie tylko pożyteczną umiejętnością, ale też świetnymi ćwiczeniami dla naszego mózgu! Co więcej, trening ten dostępny jest dla każdego, w każdym miejscu i o każdym czasie. 💪

#5: Znajomości i przyjaźnie

Wspomnieliśmy wcześniej o korzyściach biznesowych – udziale w projektach, większej swobodzie komunikacji z zagranicznymi partnerami – czy też niezależności w podróżach. To wszystko sprowadza się do… ludzi!

Dzięki znajomości angielskiego, mamy niepowtarzalną okazję do rozpoczęcia dyskusji z osobami z każdego zakątka świata! Opuszczona bariera językowa otwiera drzwi do nowych znajomości, z których możemy nauczyć się kolejnych wartościowych aspektów. 📝

#6: Więcej niż jeden język

Rozpoczęcie nauki angielskiego to wykonanie pierwszego kroku – a, jak wszyscy wiemy, ten jest najtrudniejszy. Właśnie dzięki niemu dalsza językowa podróż będzie dużo łatwiejsza!

Znajomość angielskiego znacznie ułatwia naukę kolejnych języków obcych – szczególnie, jeśli pochodzą one z tej samej rodziny językowej, jak np. niemiecki. Działa to również w drugą stronę; osoby, które już posługują się językiem niemieckim, dużo łatwiej podejmą naukę angielskiego z uwagi na dużą liczbę podobieństw. 📚

#7: Studia lub przeprowadzka za granicę? No problem!

Planujesz zagraniczne studia? Marzy Ci się zamieszkanie w innym kraju? Świetnie się składa!

Nauka angielskiego sprawi, że te z początku dalekosiężne plany staną się rzeczywistością. Już niewielka znajomość języka ułatwi aklimatyzację w obcym kraju, a ciągłe rozwijanie umiejętności pozwoli na zdobycie lepszej edukacji czy pracy za granicą. Wykorzystanie dostępu do kursów i zajęć prowadzonych na najpopularniejszych uniwersytetach świata to najlepsza inwestycja we własny rozwój! 💡

#8: Pewność siebie

Zapewne już o tym słyszeliście – dzięki efektywnej nauce i samorozwojowi automatycznie wzrasta nasza pewność siebie. Na całe szczęście nie są to puste słowa!

Biorąc pod uwagę wszystkie powody, które wymieniliśmy wcześniej, podjęcie i kontynuacja nauki języka angielskiego przyczynia się do większej satysfakcji. Udało nam się bowiem rozpocząć coś nowego i trzymać się założonego planu, który przynosi owoce. Więcej o pewności siebie piszemy tutaj. 😎

Bonus: Szersze horyzonty

„Nauka nowego języka to nie tylko nauka innych słów określających te same rzeczy, to nowy sposób myślenia o różnych sprawach.” — Flora Lewis, amerykańska dziennikarka.

Powyższy cytat idealnie odwzorowuje esencję nauki obcego języka. Oprócz poznawania nowego słownictwa i struktur gramatycznych, przede wszystkim poznajemy kulturę. Znajomość angielskiego pozwala na zagłębienie się w politykę, tradycje, czy sposób bycia kilkunastu, jeśli nie kilkudziesięciu zróżnicowanych społeczeństw.

Pozwólmy sobie na tę kompleksową naukę – wystarczy tylko zrobić ten pierwszy krok! 👣

Rozpocznij naukę angielskiego już dziś!

Mamy nadzieję, że opisane przez nas korzyści nauki angielskiego zmotywują Was jeszcze bardziej do rozpoczęcia pierwszej lekcji już dzisiaj!

Zachęcamy do sprawdzenia oferty kursów English-Line. Niewielkie grupy bądź indywidualne zajęcia i doświadczeni lektorzy sprawią, że przełamiesz barierę, a zdobywanie nowych umiejętności językowych stanie się przyjemnością! 😊

PS Zauważyliście, ile anglojęzycznych słów zostało użytych w artykule? Czas na szybki test – dajcie znać, ile z nich jest obecnych w Waszym życiu! Używacie na co dzień jeszcze jakichś? 🧐

Roxana
Roxana Roxana
Autor

Anglistka oraz writer. Dzięki niegasnącej pasji do języka ma nadzieję przybliżyć czytelnikom najciekawsze tematy związane z nauką, kulturą i tajnikami angielskiego.

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

A o tym jeszcze piszemy

Rzeczowniki policzalne i niepoliczalne: podstawowe informacje

Rzeczowniki policzalne i niepoliczalne: podstawowe informacje

Jak napisać CV po angielsku: zasady i wzór

Jak napisać CV po angielsku: zasady i wzór

Go to top