...

Zapisy na kursy angielskiego - 22 602 26 33

Oto dlaczego warto rozpocząć naukę angielskiego już dziś!

Autor Roxana

Oto dlaczego warto rozpocząć naukę angielskiego już dziś!

Wszyscy chyba to znamy – zaraz po rozpoczęciu nauki jakiejś nowej czynności, jesteśmy głodni pełnej biegłości w tej dziedzinie. Nie inaczej ma się sytuacja z językami obcymi; szczególnie tutaj nastawieni jesteśmy na płynność i używanie języka bez najmniejszych problemów.

Ta niecierpliwość może nas powoli demotywować; zdobywanie kolejnych umiejętności może zająć więcej czasu i energii, niż wcześniej planowaliśmy. Warto jednak odłożyć te oczekiwania na bok i skupić się na jednej korzyści, którą odczujemy już przy pierwszej lekcji angielskiego:

Pewność siebie.

Wiemy, że może to brzmieć nieco płytko. Dlatego pozwólcie, że przedstawimy trzy najważniejsze sfery, gdzie ta właśnie korzyść będzie najbardziej zauważalna, a w konsekwencji – niezastąpiona.

Podróżowanie

Pomyśl, co daje więcej swobody – opieranie się na Google translator bądź innych osobach, czy możliwość samodzielnego przekazania własnych myśli?

Lotnisko, hotel, restauracja, lokalny market – każde kolejne słowo i wyrażenie poznane podczas nauki angielskiego zwiększa nasz komfort i pewność siebie w tych sytuacjach. Spędzanie wakacji za granicą jest coraz bardziej popularne, a więc istnieje też większy popyt na swobodną komunikację.

Już nawet podstawowa znajomość angielskiego pozwala na bezproblemowe rozwiązanie urlopowych spraw, jak zameldowanie w hotelu czy zamówienie drinka w nadmorskim kurorcie. 🍹

Praca

Obecnie znaczna część ofert pracy posiada wymóg znajomości angielskiego w stopniu komunikatywnym. Mimo to już samo rozpoczęcie nauki sprawi, że poczujesz się pewniej na rynku pracy; oznacza to bowiem, że jesteś w trakcie zdobywania kwalifikacji poszerzających możliwości zawodowe.

A może już pracujesz w międzynarodowym środowisku? Jeśli pisanie maili bądź rozmowy z partnerami przyprawiają Cię o zawrót głowy, rozpoczęcie nauki angielskiego zniweluje ten problem. Zdobędziesz bowiem więcej swobody komunikacyjnej przez zwiększone obcowanie z językiem, a to automatycznie wpłynie na poziom pewności siebie!

Samodoskonalenie

Spróbuj przypomnieć sobie, jak czujesz się kilka sekund po dobrze wykonanym treningu. Zmęczenie ogarnia Twój organizm, jednak mimo to energia wręcz Cię przepełnia.

Nasz mózg uwielbia być w ciągłym “ruchu”. Właśnie dlatego nauka nowych umiejętności sprawia nam mnóstwo satysfakcji. 

Nieważne jest tutaj tempo Twoich postępów – liczy się samo podjęcie wyzwania. Automatycznie więc Twoja samoocena – i spojrzenie na to, jak spędzasz wolny czas – ulega zmianie na lepsze. Podejmując naukę angielskiego, dokładasz kolejną cegiełkę do samodoskonalenia; bardzo ważnej części naszego życia, która składa się na ogólną satysfakcję. 🧘

Cierpliwość w nauce popłaca

Oczywiście, warto nie osiadać na laurach i kontynuować naukę, jednak już ten pierwszy krok, rozpoczęcie przygody z angielskim sprawi, że nasza pewność siebie poszybuje ponad chmury!

Podobał Ci się wpis? Oceń!
(Brak ocen)
Loading...
korzyść rozpoczęcie nauki
Roxana
Roxana Roxana
Autor

Anglistka oraz writer. Dzięki niegasnącej pasji do języka ma nadzieję przybliżyć czytelnikom najciekawsze tematy związane z nauką, kulturą i tajnikami angielskiego.

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

A o tym jeszcze piszemy

5 darmowych narzędzi, które usprawnią Twoje pisanie po angielsku

5 darmowych narzędzi, które usprawnią Twoje pisanie po angielsku

Let’s Talk: Spotkanie biznesowe: 50+ przydatnych zwrotów

Let’s Talk: Spotkanie biznesowe: 50+ przydatnych zwrotów