...

Zapisy na kursy angielskiego - 22 602 26 33

5+ nietypowych sposobów na codzienną naukę angielskiego!

Autor Roxana

5+ nietypowych sposobów na codzienną naukę angielskiego!

Praca, domowe obowiązki, przygotowanie posiłków, siłownia, spacer, a po drodze chwila na zasłużony odpoczynek – gdzie w tym wszystkim znaleźć jeszcze czas na naukę angielskiego? Wiemy, że dla wielu może to wydawać się niemożliwe, jednak przychodzimy z pomocą!

Nauka angielskiego nie musi sprowadzać się tylko i wyłącznie do rygorystycznie wyznaczonej pory, kiedy to siadamy z książką i uzupełniamy zadania gramatyczne, czytamy krótkie teksty czy ćwiczymy nasze słuchanie przy specjalnych nagraniach. Nie bez powodu mówi się, że język jest żywy; poza ciągłym rozwojem, domaga się on codziennego użytkowania!

Właśnie dlatego prezentujemy listę kilku pomysłów jak wpleść naukę angielskiego między codzienne obowiązki. Dzięki ich nieco nietypowemu charakterowi mamy nadzieję, że przekonamy Was do elastyczności tego języka i zachęcimy do korzystania z niego w każdej możliwej chwili!

Przyjrzyjmy się sześciu różnym sposobom na codzienną naukę angielskiego. 🤓

Wyciśnij cytrynę do cna

Smartfon to nasz nieodłączny kompan. Oczywiście, ma to swoje dobre i złe strony, ale tutaj skupiamy się na pozytywach!

W ciągu dnia średnio spędzamy 5 godzin z telefonem w ręku na scrollowaniu, korzystaniu z social mediów, oglądaniu filmików czy czytaniu wiadomości. Czas ten może się zwiększyć w zależności od rozkładu naszego dnia.

Jesteśmy zabiegani, to fakt. Ale czy zastanawialiście się, ile czasu spędzamy (lub marnujemy) na czekaniu? ⌚ Spójrzcie na te liczby; w ciągu swojego życia, człowiek spędza:

  • 653 godziny w oczekiwaniu na pociąg, autobus, czy tramwaj, i
  • 6 miesięcy na stanie w kolejkach!

Jakoś sobie z tym radzimy; dzięki kolorowemu ekranowi, w takich sytuacjach nuda nam nie straszna. A gdybyśmy tak wykorzystali te setki godzin w inny sposób?

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo aplikacji i materiałów ułatwiających naukę angielskiego. Nie ma nic prostszego, niż wyjąć telefon i przerobić kilka krótkich lekcji stojąc w kolejce do kasy czy lekarza. Nawet jeśli będziemy wtedy nieco rozkojarzeni, rozwinięcie tego nawyku pomoże nam częściej i sprawniej wykorzystywać każdą lukę w naszych codziennych obowiązkach.

Szczególnie polecamy wypróbować aplikację English-Line! 📱 Dzięki super prostemu interfejsowi i różnorodnym ćwiczeniom nauka angielskiego stanie się przyjemnością!

Co w angielskiej trawie piszczy

Na pewno są wśród nas osoby, które zaczynają dzień od przeglądu wiadomości. Wierzcie lub nie, ale to też jest idealna sytuacja do szybkiej nauki angielskiego!

Anglojęzyczne strony, takie jak popularne BBC czy The New York Times mają do zaoferowania mnóstwo artykułów pokrywających nie tylko nowinki ze świata, ale również tematy biznesowe czy związane z najnowszymi technologiami.

Nasza propozycja?

Dla zachowaniu balansu, przeglądaj codziennie jeden polski i jeden anglojęzyczny artykuł z interesującej Cię dziedziny. Jeśli jeszcze nie czujesz się na siłach, aby czytać o tym, co dzieje się za oceanem, mamy na to rozwiązanie – angielskie wersje polskich newsów! 📰

Polskie media, takie jak Wyborcza czy Polskie Radio posiadają w swoich szeregach angielskie sekcje – są to artykuły i audycje mówiące o bieżących sprawach w naszym kraju po angielsku. Poznawanie słówek w kontekście sytuacji, które są nam znajome, zdecydowanie usprawni cały proces nauki!

Poranna coffee i mały breakfast

Jedną z najłatwiej dostępnych metod nauki angielskiego, która nie wymaga od nas zaglądania do żadnych książek czy ćwiczeń gramatycznych to… codzienna immersja. 🔥

Brzmi egzotycznie? Już tłumaczymy!

Immersja, czyli całkowite zanurzenie to metoda, która ma na celu pozwolić nam na swobodne, codzienne korzystanie z języka. Najbardziej “drastycznym” przykładem immersji jest przeprowadzka za granicę, ale bez obaw – istnieją również sposoby na przeprowadzenie tej językowej metody w domowym zaciszu. 🏡

Jak do tego podejść? Oto kilka przykładów:

  • Przy każdej czynności, jak np. przyrządzanie posiłku, pomyśl o angielskiej wersji produktów, kroków, czy urządzeń, których używasz.
  • Masz trudności z zapamiętaniem słówek? Porozwieszaj karteczki samoprzylepne w najbardziej widocznych miejscach. Szczególnie pomocne będzie to przy przedmiotach, które już posiadasz w domu, np. meble czy elementy wystroju. Dla jeszcze lepszych efektów uzupełnij każde słówko o wymowę, w taki sposób – rice /rajs/ 🍚
  • Podczas czytania książki, oglądania telewizji czy słuchania podcastów, pomyśl od czasu do czasu: “Jak powiedziałby to Anglik?

Codzienna obecność językowa pozwoli nam podświadomie zapamiętywać coraz to większą liczbę słówek – szczególnie tych, których powszechnie używamy!

W grupie raźniej!

Żeby nauczyć się mówić, trzeba mówić. Nie bez powodu taka jest dewiza naszej szkoły; głęboko wierzymy, że to właśnie komunikacja pogłębia nasze zdolności językowe. Jak możesz z niej skorzystać poza zajęciami raz czy dwa razy w tygodniu?

Zorganizuj English meeting! 🗓

Zasady i forma takiego spotkania zależy wyłącznie od Ciebie. Zmotywuj rodzinę bądź znajomych do poświęcenia jednego dnia – lub wieczoru, na początek – podczas którego będziecie rozmawiali ze sobą tylko po angielsku!

Nie przejmuj się, jeśli członkowie Twojej grupy mają różne umiejętności i poziomy językowe. Najważniejszy jest kontakt, możliwość komunikacji i używanie języka w autentycznym środowisku.

Kto wie? Może te spotkania przejdą do Waszej imprezowej tradycji! 💃

Money, money, money 💸

Zakończymy nieco trudniejszym, ale jednocześnie bardzo przydatnym słownictwem. W końcu kto z nas nie wykonuje transferu pieniędzy i co jakiś czas nie sprawdza stanu konta bankowego?

Oto, w jaki sposób możemy wprowadzić naukę angielskiego związaną z finansami i bankowością:

  • Przy każdym skorzystaniu z bankomatu zmień język instrukcji na angielski. To samo możesz zastosować w przeglądarce na stronie swojego banku czy w aplikacji bankowej.
  • Dla odważniejszych proponujemy wybór języka angielskiego na infolinii. 📞

Nie obawiaj się nieznanych słówek – w każdej chwili możesz skorzystać ze słownika, a taka życiowa lekcja na pewno zapadnie w Waszej pamięci na dłużej!

Bonus: urlop pod angielską flagą

Tak jak wcześniej wspominaliśmy o immersji w nieco łagodniejszym wydaniu, jako dodatkowy – i, można powiedzieć, wakacyjny ☀️ – sposób na naukę angielskiego proponujemy obóz językowy.

Kilkudniowy wyjazd do Angielskiej Wioski to świetny i niesztampowy sposób na utrwalenie swoich umiejętności i przełamanie bariery. W trakcie trwania obozu obowiązuje posługiwanie się tylko angielskim, a prowadzący wyjazd native speakerzy zadbają o odpowiednią dawkę dobrej zabawy połączoną z owocną nauką.

Obecnie najpopularniejszym organizatorem takich obozów jest Angloville. Nasze wcześniej wspomniane sposoby w połączeniu z iście angielskim urlopem da wynik nie mniejszy, jak 200% skutecznej, ekscytującej nauki. 🎆

Najlepszy sposób na naukę angielskiego

Czy istnieje jeden magiczny sposób na szybką naukę angielskiego? Niestety, jeszcze taka mikstura nie powstała. 🧙‍♂️ Co więc pozostaje nam na ten moment?

Najlepszym i najbardziej wartościowym sposobem na naukę angielskiego będzie ten, który sprawia nam przyjemność i jest łatwo dostępny. Właśnie dlatego warto poszukiwać każdej możliwości w trakcie dnia, aby angielski stał się naszą nową codziennością. Dzięki prostocie dobranych “ćwiczeń” będziemy w stanie utrzymać systematyczność i sukcesywnie obserwować nasz progress.

A Wy? Jakie macie sposoby na codzienną naukę angielskiego? Podzielcie się pomysłami i zainspirujcie innych! 💡

Podobał Ci się wpis? Oceń!
(Brak ocen)
Loading...
codzienna nauka angielskiego nauka angielskiego sposoby na naukę angielskiego
Roxana
Roxana Roxana
Autor

Anglistka oraz writer. Dzięki niegasnącej pasji do języka ma nadzieję przybliżyć czytelnikom najciekawsze tematy związane z nauką, kulturą i tajnikami angielskiego.

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

A o tym jeszcze piszemy

7 sprawdzonych sposobów na naukę angielskiego w domu

7 sprawdzonych sposobów na naukę angielskiego w domu

12 najlepszych aplikacji do nauki angielskiego w 2024 roku

12 najlepszych aplikacji do nauki angielskiego w 2024 roku