Weekend

For those who want to use Saturday mornings.

Weekend

85h lekcyjnych/ kurs

Każda lekcja 120 minut

4-7 osób/ grupę

October - February
February - June

Plan

1 x a week after 120 minutes

Saturday
08:00, 09:00, 11:00, 13:30

Levels

All levels of sophistication

Closest start date

February 29, 2020 – registration sits on

Number of hours per semester

Winter semester: 40h classroom
Summer semester : 40h classroom

Description:

Weekend activities will allow you to learn English effectively even if the time of the week is limited. The ideal complement to stationary activities is access to the e-learning platform so that you do not lose contact with the language during the weekly breaks between lessons. The course is completed with a diploma of language training at a given level.

Access to the online platform

Access to the e-learning platform during the course and 6 months after the end of classes.

The course is ideal for:

People who have unnormal working time a week and want to use Saturday mornings to study English.

Normalna cena

316zł /miesiąc

Teraz

284zł /miesiąc

10% discount - last minute

Discounts:

for former listeners or continuing persons - 12

* Discounts do not add up

 • Na zajęciach atmosfera bardzo sympatyczna. Każdy z uczestników ma możliwość wypowiedzenia się, a nawet jeśli ma opory, to w bardzo łagodny sposób prowadzący go do tego zachęci. 🙂 Platforma internetowa bardzo efektywna. Łatwa w obsłudze i pomocna. Polecam w 100%.

  Anna G.

 • Max 7 osób w grupie. Kurs nastawiony na naukę poprzez rozmowy. Interesujące tematy. Nie trzeba wypowiadać się na siłę. Wszystko na duży plus

  Elżbieta Nowak

 • I am very pleased with the form of the classes and the fact that I could have lessons with a native speaker. Thank you.

  Anna Dziekiewicz

 • Brałam udział w wakacyjnym kursie konwersacyjnym z nativem Aaronem. Gorąco polecam, musieliśmy dużo mówić, lektor zwracał uwagę na poprawną wymowę i akcent, czasami musiał się nagimnastykować, żeby coś nam wytłumaczyć. Było wesoło i wpadło sporo słownictwa.

  Natalia Kuśnierkiewicz

 • Świetni lektorzy, przystępne materiały, gramatyka wprowadzana w sposób naturalny i wdrażana adekwatnie do tematu zajęć, cały czas mówimy, notatki z lekcji i ćwiczenia do powtórki słownictwa bardzo pomocne. Atmosfera na zajęciach zachęca do nauki. Każdy uczestnik jest w równym stopniu angażowany, a lektorzy reagują na błędy i zmuszają do ich korygowania nie zrażając do dalszych prób. Bardzo dziękuję Oli Ogórek i Małgosi Wierzbickiej za fantastyczną pracę! Pozdrawiam cały zespół English-line 🙂

  Eliza D.

Częste pytania

Go to top