...

Zapisy na kursy angielskiego - 22 602 26 33

QUIZ: Jaki poziom angielskiego będzie potrzebny w Twojej następnej pracy?

Autor Robert

Wiele osób szuka pracy dlatego, że obecna praca już im nie odpowiada. Przez to z jednej złej pracy w pośpiechu uciekają do innej z której po czasie są równie niezadowoleni.

Zamiast tego lepiej regularnie aktualizować swoje kwalifikacje i mieć oczy otwarte na nowe propozycje.

To jaki poziom angielskiego będzie potrzebny w Twojej następnej pracy zależy od wielu czynników. Spróbuj odpowiedzieć sobie na kilka poniższych pytań:

 

 

Czy planujesz pracę w międzynarodowej firmie?

Często w międzynarodowych firmach przyjmuje się pewną politykę jeśli chodzi o język w biurze i często jest to angielski.

Nawet jeśli nie obsługujesz klientów z zagranicy to Twoi współpracownicy mogą być z innych krajów i komunikowanie się po polsku – może być nieuprzejme a czasami nawet zabronione.

Aby swobodnie porozumiewać się ze współpracownikami w codziennych sytuacjach wskazany byłby poziom B2.

Na tym poziomie będziesz w stanie wziąć udział w dyskusji na tematy techniczne z zakresu swojej specjalizacji.

Porozumiesz się na tyle płynnie i spontanicznie żeby prowadzić normalną rozmowę bez przestojów.

Czy Twoja branża jest specjalistyczna?

Większość materiałów i opracowań specjalistycznych jest po angielsku. Jeśli jesteś specjalistą to bez znajomości angielskiego hamujesz swój rozwój.

Jeśli Twoja przyszła praca będzie wymagała wiedzy specjalistycznej – to poziom B1 lub wyższy będzie wskazany.

Na tym poziomie będziesz w stanie zrozumieć  znaczenie głównych wątków w czytanych materiałach i wypowiedziach ustnych i będziesz potrafił komunikować się prostymi i spójnymi wypowiedziami na tematy sobie znane.

Jak często będziesz obsługiwać klientów zagranicznych?

Osoby, które zaczynają pracę przy obsłudze klientów zagranicznych po pierwszych rozmowach albo telefonach są często zaskoczone trudnościami, które napotykają w komunikacji. Szczególnie jeśli rozmowa jest prowadzona z rodzimymi Brytyjczykami lub Amerykanami. Nawet gdy dłuższy czas uczymy się języka – w czasie np: rozmowy telefonicznej – możemy mieć wrażenie, że rozumiemy co drugie słowo.

Aby swobodnie czuć się na takim stanowisku potrzebny będzie z pewnością poziom C1 lub wyższy.

Na tym poziomie będziesz w stanie zrozumieć szeroki zakres trudnych i długich wypowiedzi, dostrzegać ukryte znaczenia. Będziesz wypowiadać się płynnie i spontanicznie bez trudu odnajdując właściwe sformułowania.

Czy rozmowa kwalifikacyjna może być po angielsku?

Często w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej , część dyskusji odbywa się po angielsku. Z pewnością można przygotować sobie odpowiedzi na najczęściej spotykane pytania ale nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego.

Poza tym, nie chcemy w żadnym wypadku dać po sobie poznać , że wyuczyliśmy się odpowiedzi na pamięć.

Aby móc kontynuować rozmowę niezbędny będzie poziom B1 lub wyższy. Dzięki temu będziesz w stanie opisywać swoje doświadczenia, plany i nadzieje i krótko uzasadniać i wyjaśniać swoje opinie.

Na jakim stanowisku planujesz pracować? (pracownik szeregowy, specjalista, starszy specjalista, kierownik zespołu, dyrektor)

Im wyższe stanowisko tym wyższa różnica wynagrodzeń pośród osób które znają angielski a osób które nie znają angielskiego.

Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (OBW) osoby znające angielski zarabiały o około 50% więcej od osób bez znajomości angielskiego – na stanowiskach jak starszy specjalista lub kierownik zespołu.

Z pozdrowieniami,

Robert

 

Podobał Ci się wpis? Oceń!
(Brak ocen)
Loading...
Robert
Robert Robert
Autor

Robert jest właścicielem szkoły językowej we Wrocławiu, którą prowadzi od ponad 8 lat. Jest również twórcą platformy do nauki języków moje.english-line.pl. Zawsze szuka sposobów, żeby zhakować naukę języków i uczynić ją łatwiejszą i szybszą.

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

A o tym jeszcze piszemy

13 najlepszych aplikacji do nauki angielskiego w 2024 roku

13 najlepszych aplikacji do nauki angielskiego w 2024 roku

Job interview, czyli rozmowa rekrutacyjna po angielsku

Job interview, czyli rozmowa rekrutacyjna po angielsku